...a mám to!

 Milí čtenáři a čtenářky,
vydejte se v tomto čísle po stopách vědců, objevitelů spousty užitečných a jedinečných věcí. A jak ohromný a úžasný pak asi musí být Bůh, když nás obdařit tak skvělým rozumem!


pro děti

pro rodiče

pro školu

pro farnostOpiš větu, která se v pravém dolním rohu hned na několika různých stránkách opakuje!
Otevře ti TAJNOU STRÁNKU!
■ POSTNÍ EXPERIMENT 2024

Postní setkání dětí nad stránkami časopisu DUHA. Budeme rádi, když se připojíte! Setkání se uskuteční online v těchto termínech: 27. 2., 6. 3., 12. 3., 20. 3. 2024 vždy od 17.30 – 18.00 hodin. Chcete se zúčastnit, napište nám mail info(at)mojeduha.cz a my vám pošleme link pro připojení. Požehnanou postní dobu.


Další čísla o vědě a vířeVíte, kdo to byl Mikuláš Koperník? Tohle číslo je o něm, o Pánu Bohu a vesmíru! S komiksem a rozhovorem s umělou inteligencí!
Nápady a inspiraceGregor Johann Mendel byl kněz a vědec současně! Ve světě ho znají jako zakladatele genetiky. Pojďte se o něm něco dovědět s námi!
Nápady a inspiraceZdarmaPoslední kusy!Předplatné 2023/2024

Chcete předplatné? Vyberte si jaké…
Pokud už DUHU odebíráte, předplatné se vám automaticky prodlužuje.
Pokud DUHU odebíráte a předplatné už nechcete, musíte nám napsat! Děkujeme.POLOLETNÍ ZKRÁCENÉ PŘEDPLATNÉ 2024
Chcete předplatné jenom za polovic, nebo jste to nestihli? Objednejte si zkrácené předplatné do června 2024 na 10 čísel za 300 Kč.

ZÁKLADNÍ PŘEDPLATNÉ
Roční předplatné za 500 Kč na školní rok 2023/2024. Při objednání během školního roku vám čísla pošleme vždy zpětně od září 2023, ať vám nic nechybí z celého ročníku.

DÁRKOVÉ PŘEDPLATNÉ
Pokud chcete předplatné zaplatit své neteři, synovci, vnučce, vnukovi je ve stejné výši 500 Kč …a stačí uvést jejich zasílací adresu.

KOMUNITNÍ PŘEDPLATNÉ
Touto částkou vycházíme vstříc rodinám s omezeným rozpočtem. Stačí zaplatit 400 Kč.

MNOŽSTEVNÍ SLEVY
Pro farnosti, školy a všechny, kteří chcete odebírat větší počet kusů. Při nákupu se vám automaticky sníží cena a výslednou částku hned uvidíte.

MOJE PŘEDPLATNÉ
Líbí se vám naše práce a chcete nás podpořit? Můžete cenu za roční předplatné navýšit na 600 Kč. Díky tomuto předplatnému zasponzorujete časopis ostatním a také dětem z českých vesnic v rumunském Banátu.Chcete zaslat zdarma naše letáky?
Napište na info(at)mojeduha.cz nebo sem

Knížky

 


Samolepky

Učíme s OLINKOU

Knížky pro velké, střední i maléPopulismus pro začátečníky
Walter Ötsch, Nina Horaczek

Důvod, proč tuto knihu vydáváme, je především její edukativní potenciál. Text je velmi čtivý, strukturovaný a s řadou příkladů, které přispívají k pochopení logiky populistického myšlení a rychle zorientují čtenáře v politických strategiích. Díky zpětné vazbě některých nezávislých lektorů věříme, že po ní sáhne nejen široká veřejnost, ale že si najde cestu i do škol k učitelům společenskovědních předmětů.
OBJEDNÁVEJTE
GYPS aneb jak za jeden den zachránit svět
Anna Woltz

Felicie a její mladší sestra Beata jsou právě u svého táty ve střídavé péči, když se to stane. Pád z kola a Beata musí do nemocnice. Felicie jde s ní a v prostředí nemocnice přemýšlí o své nové situaci dítěte rozvedených rodičů. Napadá ji: Pomohlo by manželství rodičů šest týdnů v sádře? Možná by je to dalo zase dohromady. Pak je tu ale i Adam a ona se zamiluje – tedy tak trochu.
Velkolepá paralela o uzdravujících se ranách, dlouhodobých zraněních a bezpodmínečné vůli k životu nizozemské spisovatelky Anny Woltz je napsaná s lehkostí a s humorem. Oprávněně oceněno mnoha literárními cenami.
OBJEDNÁVEJTE
Pokoj vám!
Olga Tenková, Jana Baladová

„Misálek“ pro děti s jiným pohledem na svět. Nenajdete v něm, co se v jednotlivých častech mše svaté říká, ale pomůže dětem vstoupit do jejího děje a zaujme natolik, že se budou na mnoho věcí samy ptát. SOučástí knížky je soubor obrazových karet. Knížka je příznivá pro děti s poruchami autistického spektra nebo ADHD.
OBJEDNÁVEJTE
Čtení ke svátosti smíření
Kateřina Šťastná, Jiřina Panušková

Téměř hororové čtení o tom, co je a co není správné. Aničce se to povedlo poznat, když začala být stejná uvnitř i navenek a své velké oči, ruce a uši začala užívat jako velký člověk, který chce dělat velké věci.
Příběh ukazuje, jak dítě opouští cestu, kterou mu vyznačují rodiče, a začíná hledat svou cestu. Najdete v něm podněty k přemýšlení o vlastním svědomí a inspiraci k rozhovorům například během přípravy na slavení svátosti smíření.
OBJEDNÁVEJTEDívej se a žasni – prožíváme roční doby s dětmi do tří let
Georg Batzer

Praktická příručka s nabídkou krátkých řízených činností s nejmenšími dětmi v mateřské škole.
OBJEDNÁVEJTE
Cíle a cesty k hlubšímu lidství – didaktika náboženství v ČR pro 21. století
Ludmila Muchová

Didaktika nové generace. Stěžejní dílo shrnující teorii a praxi náboženského vzdělávání v ČR a pojmenovávající její šance a výhledy v kontextu současné společnosti i církve.
OBJEDNÁVEJTE
Na arše v šest
Ulrich Hub

Příběh vzdáleně inspirovaný Noemovou archou pro děti i dospělé o všelijakých představách o Bohu, a to vše ve chvíli, kdy se blíží potopa světa.
OBJEDNÁVEJTE

NÁHLED KNIHY
NÁMĚT NA TÁBOROVÝ POBYT Podrobně zpracovaný táborový pobyt s tématem této knihy. Zpracovali Hanka a Míra Čapkovi. Děkujeme![* / soubor/cislo/ru­zenecDUHA01_2021­.jpg *]

Biblické příběhy z kufříku


Víte, že takto můžete vyprávět dětem nejen pohádky, ale také biblické příběhy?

VÁNOČNÍ PŘÍBĚH je připravena a chystají se další. Vhodné do vaší mateřské školy nebo mateřského centra ve farnosti.
Objednávejte

NOE A ARCHA je připravena vyplout do vaší mateřské školy nebo mateřského centra ve farnosti.
Objednávejte

Deky pro misiePokud babičky nebo maminky ve vaší farnosti rády pletou, může být jejich pletařské umění velice užitečné! Více informací zde.