To je síla!

 

Milé čtenářky a čtenáři,
DUHA 18 (2020/2021) je o sopkách a všem důležitém, co se jich týká, ale i o tom, že seslání Ducha svatého bylo pro Ježíšovy učedníky trochu jako výbuch sopky! Takže – jak je naším zvykem – opět netradičně o Duchu svatém.
Uvnitř plakát, co potřebujete proměnit u vás doma, a k tomu návod na výbuch sopky v kuchyni. A ještě rozhovor s P. Kozubíkem, který působí na Islandu.

pro děti

pro rodiče

pro školu

pro farnost

Sem klikni a napiš heslo!

DALŠÍ ČÍSLO BUDE O SPORTUMnožstevní slevy!Křížová cesta proti strachu

Křížová cesta proti strachu ke staženíKřižovatky

Videonávod od paní Záluské z Písku

Lapbook: svátostináměty na 14 setkání s lapbookovou složkou – dá se i v online výuce :)

okoukejte si složenou složkuPředplatné

Chcete předplatné? Vyberte si jaké…

POLOLETNÍ PŘEDPLATNÉ
Čísla vycházející k druhému pololetí školního roku, tedy od ledna do června za 200 Kč.

ZÁKLADNÍ PŘEDPLATNÉ
Základní předplatné za 378 Kč na školní rok 2020/2021. Čísla vám pošleme zpětně od září 2020, ať vám nic nechybí z celého ročníku.

SPONZORSKÉ PŘEDPLATNÉ
Líbí se vám naše práce a chcete nás podpořit? Můžete cenu za základní předplatné navýšit na 500 Kč.

DÁRKOVÉ PŘEDPLATNÉ
Pokud chcete předplatné zaplatit své neteři, synovci, vnučce, vnukovi…

SPONZORSKÉ DÁRKOVÉ PŘEDPLATNÉ
Díky tomuto předplatnému časopis DUHA putuje
k dětem z českých vesnic v rumunském Banátu.
Už jste zaplatili osm kusů! Děkujeme!!!

Chcete se dovědět, jak se stát distributorem DUHY v našem kostele/škole?
Napište na redakceduhy(at)gma­il.com

Více o jednotlivých číslech

ZDE

Na které číslo se těšíte? Vyplňte si anketu.

Novinka pro dospěléDůvod, proč tuto knihu vydáváme, je především její edukativní potenciál. Text je velmi čtivý, strukturovaný a s řadou příkladů, které přispívají k pochopení logiky populistického myšlení a rychle zorientují čtenáře v politických strategiích. Díky zpětné vazbě některých nezávislých lektorů věříme, že po ní sáhne nejen široká veřejnost, ale že si najde cestu i do škol k učitelům společenskovědních předmětů.

GYPS aneb jak za jeden den zachránit svět

Anna WoltzFelicie a její mladší sestra Beata jsou právě u svého táty ve střídavé péči, když se to stane. Pád z kola a Beata musí do nemocnice. Felicie jde s ní a v prostředí nemocnice přemýšlí o své nové situaci dítěte rozvedených rodičů. Napadá ji: Pomohlo by manželství rodičů šest týdnů v sádře? Možná by je to dalo zase dohromady. Pak je tu ale i Adam a ona se zamiluje – tedy tak trochu.
Velkolepá paralela o uzdravujících se ranách, dlouhodobých zraněních a bezpodmínečné vůli k životu nizozemské spisovatelky Anny Woltz je napsaná s lehkostí a s humorem. Oprávněně oceněno mnoha literárními cenami.
OBJEDNÁVEJTE


Pokoj vám!

Olga Tenková, Jana Baladová„Misálek“ pro děti s jiným pohledem na svět. Nenajdete v něm, co se v jednotlivých častech mše svaté říká, ale pomůže dětem vstoupit do jejího děje a zaujme natolik, že se budou na mnoho věcí samy ptát. SOučástí knížky je soubor obrazových karet. Knížka je příznivá pro děti s poruchami autistického spektra nebo ADHD.
OBJEDNÁVEJTE


Zdarma

Některá čísla si můžete objednat pouze za poštovné! Neváhejte!


Slevy

Některá čísla DUHY jsou zvláště ve výuce náboženství stále aktuální. Můžete si je objednat za zvýhodněnou cenu jednotlivě, ale také jako tematické balíčky.
Naše aktuální nabídka

ZÁKLADNÍ NAUKA CÍRKVE

KŘESŤANSKÉ HODNOTY A MISIE

VYSTŘIHUJEME, LEPÍME – PRO ŠIKOVNÉ RUCE

PŘÍPRAVA KE SVÁTOSTEM A MŠE SVATÁ

DUŠIČKOVÝ BALÍČEK

BIBLICKÉ PŘÍBĚHY – NOVÝ ZÁKON

BIBLICKÉ PŘÍBĚHY – STARÝ ZÁKON


Biblické příběhy z kufříku


Nově můžete vyprávět dětem nejen pohádky, ale také biblické příběhy pomocí jedinečné pomůcky Příběhy z kufříku.

VÁNOČNÍ PŘÍBĚH je připravena a chystají se další. Vhodné do vaší mateřské školy nebo mateřského centra ve farnosti. Objednat

NOE A ARCHA je připravena vyplout do vaší mateřské školy nebo mateřského centra ve farnosti. ObjednatPodívejte se, jak se s kufříkem může pracovat.


Čtení ke svátosti smíření

Téměř hororové čtení o tom, co je a co není správné. Aničce se to povedlo poznat, když začala být stejná uvnitř i navenek a své velké oči, ruce a uši začala užívat jako velký člověk, který chce dělat velké věci.
Příběh ukazuje, jak dítě opouští cestu, kterou mu vyznačují rodiče, a začíná hledat svou cestu. Najdete v něm podněty k přemýšlení o vlastním svědomí a inspiraci k rozhovorům například během přípravy na slavení svátosti smíření.


Deky pro misie

Pokud babičky nebo maminky ve vaší farnosti rády pletou, může být jejich pletařské umění velice užitečné! Více informací zde.
 

Knihy


GEORG BATZER: DÍVEJ SE A ŽASNI
Prožíváme roční doby s dětmi do tří let
Praktická příručka s nabídkou krátkých řízených činností s nejmenšími dětmi v mateřské škole.
LUDMILA MUCHOVÁ: CÍLE A CESTY K HLUBŠÍMU LIDSTVÍ
Didaktika náboženství v České republice pro 21. století
Didaktika nové generace. Stěžejní dílo shrnující teorii a praxi náboženského vzdělávání v ČR a pojmenovávající její šance a výhledy v kontextu současné společnosti i církve.

Program letního tábora podle knihy Na arše v šest
Příběh vzdáleně inspirovaný Noemovou archou pro děti i dospělé o všelijakých představách o Bohu, a to vše ve chvíli, kdy se blíží potopa světa. NÁHLED KNIHY

OBJEDNÁVKY

NÁMĚT NA TÁBOROVÝ POBYT Podrobně zpracovaný táborový pobyt s tématem této knihy. Zpracovali Hanka a Míra Čapkovi. Děkujeme!


Na cesty autem